All Products
-
Stainless Steel Plate Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Flat Bars
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Round Bars
-
Stainless Steel Flat Strips
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Prepainted Galvanized Steel Coil
-
PPGL Steel Coil
-
Galvanized Iron Pipe
-
GI Sheet Coil
-
Carbon Steel Profiles
-
Alloy Steel Seamless Pipe
-
Wear Resistant Steel Plate
China Supplier AISI 304 316 Stainless Steel Prices Coils Ba Surface Ss 201 1mm Stainless Steel Coil
| Business Type: | Manufaturer |
|---|---|
| Weight: | 5-8 Tons/Coil |
| Stock: | 10000 Tons |
Cold Rolled Stainless Steel Strip Coils Various Surface Treatments for Industrial Applications
| Form: | Coils, Strip Etc. |
|---|---|
| Payment: | T/T30% Deposit+70% Balance |
| Process: | Hot Rolled |
Polished High Pressure SS steel pipe 201 304 316/L welded/seamless/erw stainless steel pipe Tech 0.049-0.375 Wall
| Service: | Cutting, Polishing |
|---|---|
| Production Capacity: | 100000 Ton/Tons Per Month |
| Color: | Silver,Copper, |
Stainless Steel Coil in Various Finishes Soft/Half Hard/Full Hard Custom Length 1000mm-2000mm Wide
| Technic: | Cold Rolled/Hot Rolled |
|---|---|
| Surface Treatment: | NO.1/2B/BA/NO.4/HL/8K |
| Width: | 1000mm-2000mm |
Grade Round and Square Stainless Steel Pipe in Various Sizes and Shapes Supplied by China with nice price
| Stock Or Not: | Enough Stock |
|---|---|
| Type: | Stainless Steel Pipe |
| Shape: | Round,Square |
Hot Rolled Chromated GI Steel Sheet Coils With 30-600g/M2 Zinc Coating Stainless Steel Corrugated Panels Can Be Cut
| Technic: | Hot Rolled |
|---|---|
| Tolerance: | ±1 |
| Grade: | SGCC, DX51D, SGCH, Q235, Q195, Q345, Etc. |
Industrial Grade Customized 201 202 301 304 304L 321 316 316L Stainless Steel Seamless Round Shape For Customized size
| Color: | Silver,Copper, |
|---|---|
| Welding Line Type: | ERW |
| Tube Size: | OD(4-190mm)*WT(0.5-15mm) |
Enough Stock High Quality Galvanized/Hot /Cold Rolled Stainless Steel/Carbon Steel /Gi Gl Seamless/Welde Square Pipe
| Service: | Cutting, Polishing |
|---|---|
| Stock Or Not: | Enough Stock |
| Production Capacity: | 100000 Ton/Tons Per Month |
Hot Sale Stainless Steel Pipe Customized pipe/tube 304pipe / 304 90 degree Elbow with welded flange
| Manufacture Technology: | Cold Drawn/Cold Rolled |
|---|---|
| Welding Line Type: | ERW |
| Grade: | 304, 304L, 316, 316L, 321, 347, 310S, 904L, Etc. |
Factory 201 202 301 304 304L 321 316 316L excellent accuracy round stainless steel pipe for Industrial Applications
| Wall Thickness: | 0.049 Inch To 0.375 Inch |
|---|---|
| Manufacture Technology: | Cold Drawn/Cold Rolled |
| Type: | Stainless Steel Pipe |

