All Products
-
Stainless Steel Plate Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Flat Bars
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Round Bars
-
Stainless Steel Flat Strips
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Prepainted Galvanized Steel Coil
-
PPGL Steel Coil
-
Galvanized Iron Pipe
-
GI Sheet Coil
-
Carbon Steel Profiles
-
Alloy Steel Seamless Pipe
-
Wear Resistant Steel Plate
Keywords [ stainless steel plate sheet ] match 211 Products.
Polished Hairline Stainless Steel Plate Sheet 321 SS 2000mm For Industry
| Name: | 430 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM |
| Grade: | 430 |
Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet Decorative 304 Bright Surface For Wall Cladding
| Material: | 201 304 304L 316 316L 410 420 2205 316L 310S |
|---|---|
| Surface: | No.1/2b/Ba/Hairline/Polished/Mirror/8K/Color |
| Specification: | 1000*2000 1220*2440 1500*3000 1500*3000 1500*6000 |
6mm 7mm 8mm Cold Rolled Stainless Steel Plate BA
| Surface Finish: | 2B, BA, NO.1, NO.4, HL, 8K, Etc. |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, JIS, GB |
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
Gb Standard Thick Stainless Steel Plate Gauge 16 Gauge 18 Gauge 20 4x8 201 430 316 2b Mirror
| Price Term: | FOB, CFR, CIF, EXW, Etc. |
|---|---|
| Type: | SS Plate Sheet |
| Payment Term: | T/T, L/C, Etc. |
201 202 8K Stainless Steel Plate Sheet Coil 10mm Cold Rolled
| Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM,JIS, EN,GB |
| Grade: | 301L, 304, 301, 304l, 310S, S32305, 410, 204C3, 316Ti, 316L, 441, 316, L4 |
SUS310 Stainless Steel Plate Sheet 0.5mm To 50mm ASTM JIS
| Name: | 310 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM |
| Grade: | 310 |
304 316 Stainless Steel Plate Sheet Cold Rolled 2B Finish 15mm
| Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM,JIS, EN,GB |
| Grade: | 301L, S30815, 301, 304N, 310S, S32305, 410, 204C3, 316Ti, 316L, 441, 316, L4 |
Duplex 201 409 Stainless Steel Plate Sheet 2000mm Cold Rolled
| Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM,JIS, EN,GB |
| Grade: | 301L, S30815, 301, 304N, 310S, S32305, 410, 204C3, 316Ti, 316L, 441, 316, L4 |
AISI ASTM SUS Stainless Steel Plate Sheet Ba 2b Hl 8K 201 321 For Decorate
| Material: | 201 304 304L 316 316L 410 420 2205 316L 310S |
|---|---|
| Surface: | No.1/2b/Ba/Hairline/Polished/Mirror/8K/Color |
| Specification: | 1000*2000 1220*2440 1500*3000 1500*3000 1500*6000 |
ASTM AISI Stainless Steel Plate Sheet 100mm 310S 317L Hairline Polished
| Material: | 201 304 304L 316 316L 410 420 2205 316L 310S |
|---|---|
| Surface: | No.1/2b/Ba/Hairline/Polished/Mirror/8K/Color |
| Specification: | 1000*2000 1220*2440 1500*3000 1500*3000 1500*6000 |

