All Products
-
Stainless Steel Plate Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Flat Bars
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Round Bars
-
Stainless Steel Flat Strips
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Prepainted Galvanized Steel Coil
-
PPGL Steel Coil
-
Galvanized Iron Pipe
-
GI Sheet Coil
-
Carbon Steel Profiles
-
Alloy Steel Seamless Pipe
-
Wear Resistant Steel Plate
Keywords [ stainless steel plate sheet ] match 211 Products.
ASTM AISI Stainless Steel Plate Sheet 600mm 310S 317L 347 904L 321
| Material: | 201 304 304L 316 316L 410 420 2205 316L 310S |
|---|---|
| Surface: | No.1/2b/Ba/Hairline/Polished/Mirror/8K/Color |
| Specification: | 1000*2000 1220*2440 1500*3000 1500*3000 1500*6000 |
ASTM AISI Ss 310 Stainless Steel Plate Sheet 430 904L Galvanized Copper
| Name: | 430 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM |
| Grade: | 430 |
BV Certified Stainless Steel Sheet 10mm 410 420J1 420J2 430 Acero Inoxidable 304
| Material: | Stainless Steel Seires |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Or As Required.Standard Sea-worthy Packing |
| Surface Finish: | 2B, BA, NO.1, NO.4, HL, 8K, Etc. |
Zinc Coated Metal Steel NO 1 Stainless Sheet Plate Sheet Z275 26 Gauge Galvanized
| Length: | Customized |
|---|---|
| Processing Technology: | Cold Rolled, Hot Rolled,Etc. |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, JIS, GB |
NO 4 Iso Certified Stainless Steel Sheet Plate 1mm For Industrial
| Processing Technology: | Cold Rolled, Hot Rolled,Etc. |
|---|---|
| Width: | As Request |
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
BA 20mm Thick 316 Stainless Steel Plate Slit Edge
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Width: | As Request |
Astm 0.5mm Cold Rolled Stainless Steel Plate For Engineering
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Or As Required.Standard Sea-worthy Packing |
|---|---|
| Processing Technology: | Cold Rolled, Hot Rolled,Etc. |
| Thickness: | As Request |
310S 310Si2 Stainless Steel Plate Hot Rolled High Temperature Resistance
| Type: | Plate Sheet |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-150mm |
| Price Term: | FOB, CFR, CIF, EXW, Etc. |
316 316L Stainless Steel Sheeting Plate Width 1000mm-3000mm FOB
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Standard: | ASTM A240, JIS G4304, G4305, GB/T 4237, GB/T 8165 |
3000mm SS 304 316 Stainless Steel Wire Mesh Round Hole Perforated Sheet Metal
| Surface Finish: | 2B, BA, NO.1, NO.4, HL, 8K, Etc. |
|---|---|
| Price Term: | FOB, CFR, CIF, EXW, Etc. |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, JIS, GB |

